TDK Corporation CLF7045T-331M-CA
CLF7045T-331M-CA picture photo
Mfg. Part Number
CLF7045T-331M-CA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330UH 420MA 1.236 OHM
Datasheet Download
CLF7045T-331M-CA.pdf
Availability of CLF7045T-331M-CA
QUANTITY
CLF7045T-331M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF7045T-331M-CA
Internal Part NumberEIS-CLF7045T-331M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating420mA
Current - Saturation490mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.236 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF7045T-331M-CA
Related LinksCLF7045T, CLF7045T-331M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF7045T-331M-CA Details Description
Related parts for CLF7045T-331M-CA
LED WHITE CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.511 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 84PLCC datasheet.pdf
IGBT 600V 24A 100W TO247AD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 305 TYPED 33POS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 250MW SOD123 datasheet.pdf