TDK Corporation CLLD11X7S0G684M
CLLD11X7S0G684M picture photo
Mfg. Part Number
CLLD11X7S0G684M
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.68UF 4V X7S 0805
Datasheet Download
CLLD11X7S0G684M.pdf
Availability of CLLD11X7S0G684M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CLLD11X7S0G684M Order Process
Ship out your order
Specifications of CLLD11X7S0G684M
Internal Part NumberEIS-CLLD11X7S0G684M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCLL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLLD11X7S0G684M
Related LinksCLLD11X, CLLD11X7S0G684M Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLLD11X7S0G684M Details Description
Related parts for CLLD11X7S0G684M
PIEZO MECHANICAL SHOCK SENSOR datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 2X1 14SOIC datasheet.pdf
RFID ANTENNA HF 13.56MHZ datasheet.pdf
ROUTER WIRELESS EV-DO DUAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.8V 6A datasheet.pdf