TDK Corporation CLLE1AX7S0G105M050AC
CLLE1AX7S0G105M050AC picture photo
Mfg. Part Number
CLLE1AX7S0G105M050AC
Brief Description
CAP CER 1UF 4V X7S 0805
Datasheet Download
CLLE1AX7S0G105M050AC.pdf
Availability of CLLE1AX7S0G105M050AC
QUANTITY
CLLE1AX7S0G105M050AC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLLE1AX7S0G105M050AC
Internal Part NumberEIS-CLLE1AX7S0G105M050AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Standard Package4,000
SeriesCLL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLLE1AX7S0G105M050AC
Related LinksCLLE1AX7S0, CLLE1AX7S0G105M050AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLLE1AX7S0G105M050AC Details Description
Related parts for CLLE1AX7S0G105M050AC
CAP CER 680PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M10 4-20 MA datasheet.pdf
BOARD EVAL MCBSTR9 + ULINK-ME datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SURGE PROTECTION M20 24VDC datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
COVER, FEED datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 18V 19.8W datasheet.pdf