TDK Corporation CLLE1AX7S0G225M/0.55
CLLE1AX7S0G225M/0.55 picture photo
Mfg. Part Number
CLLE1AX7S0G225M/0.55
Brief Description
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0805
Datasheet Download
CLLE1AX7S0G225M/0.55.pdf
Availability of CLLE1AX7S0G225M/0.55
QUANTITY
CLLE1AX7S0G225M/0.55 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLLE1AX7S0G225M/0.55
Internal Part NumberEIS-CLLE1AX7S0G225M/0.55
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
CLL Series Capacitor Family
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Standard Package4,000
SeriesCLL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLLE1AX7S0G225M/0.55
Related LinksCLLE1AX7S0, CLLE1AX7S0G225M/0.55 Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLLE1AX7S0G225M/0.55 Details Description
Related parts for CLLE1AX7S0G225M/0.55
PCB COPPER CLAD 6 X 9" 2 SIDE datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SOLDER ANCHOR FOR BGA HEATSINKS datasheet.pdf
RFID 85MM DISK TRANSP R/W 80BIT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
REMOTE STARTSTOP PUSH BU datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf