TDK Corporation CLLE1AX7S0G225M/0.95
CLLE1AX7S0G225M/0.95 picture photo
Mfg. Part Number
CLLE1AX7S0G225M/0.95
Brief Description
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0805
Datasheet Download
CLLE1AX7S0G225M/0.95.pdf
Availability of CLLE1AX7S0G225M/0.95
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CLLE1AX7S0G225M/0.95 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLLE1AX7S0G225M/0.95
Internal Part NumberEIS-CLLE1AX7S0G225M/0.95
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package4,000
SeriesCLL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLLE1AX7S0G225M/0.95
Related LinksCLLE1AX7S0, CLLE1AX7S0G225M/0.95 Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLLE1AX7S0G225M/0.95 Details Description
Related parts for CLLE1AX7S0G225M/0.95
IC VOLT SUPERVISOR 1.6V SOT23-6 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 30W datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT GREEN CC 0.3" datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RIS,XG,50/125,SC DUP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 39VWM 51.5VC D2PAK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 1% 25W datasheet.pdf