TDK Corporation CLLE1AX7S0J155M085AC
CLLE1AX7S0J155M085AC picture photo
Mfg. Part Number
CLLE1AX7S0J155M085AC
Brief Description
CAP CER 1.5UF 6.3V X7S 0805
Datasheet Download
CLLE1AX7S0J155M085AC.pdf
Availability of CLLE1AX7S0J155M085AC
QUANTITY
CLLE1AX7S0J155M085AC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLLE1AX7S0J155M085AC
Internal Part NumberEIS-CLLE1AX7S0J155M085AC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Standard Package1
SeriesCLL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLLE1AX7S0J155M085AC
Related LinksCLLE1AX7S0, CLLE1AX7S0J155M085AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLLE1AX7S0J155M085AC Details Description
Related parts for CLLE1AX7S0J155M085AC
DIODE ZENER 6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
LED RED DIFF 8MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL 90-220HZ 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24QFN datasheet.pdf
TAPERED END PENETRATION PROBE datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVCMOS 28PLCC datasheet.pdf
WIREMOUNT SOCKET PREASSEMBL 26CO datasheet.pdf
CABLE 12POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf