Luminus Devices Inc. CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2
CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2
Datasheet Download
CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2.pdf
Availability of CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2
QUANTITY
CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test260 lm (Typ)
Current - Test180mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test80 lm/W
Current - Max360mA
CRI (Color Rendering Index)95
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2
Related LinksCLM-6-30-95-, CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2
RES SMD 1.87K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 500V NP0 1825 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 720MA 300 MOHM datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 2.105A 150 MOHM datasheet.pdf
RES 5 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB6 PG29 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
GT 4C 4#8 SKT PLUG datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf