Luminus Devices Inc. CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3
CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB SMD
Datasheet Download
CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3.pdf
Availability of CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3
QUANTITY
CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCLM-6
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test370 lm (Typ)
Current - Test180mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test114 lm/W
Current - Max360mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3
Related LinksCLM-6-50-80-, CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3
CONN HEADER 24POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
IC 12-BIT QUAD D/A 28-PLCC datasheet.pdf
CONN SPRING 58POS DUAL .255 SMD datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 15UF 4V 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
BCF 3.81/10/180F SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
LED ASSY RA 1.8MM 4X1 Y/G/G/G DF datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf