Luminus Devices Inc. CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3
CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3
Datasheet Download
CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3.pdf
Availability of CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3
QUANTITY
CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Current - Test120mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)27V
Lumens/Watt @ Current - Test114 lm/W
Current - Max240mA
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3
Related LinksCLM-6-50-80-, CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CLM-6-50-80-27-AA00-F2-3
RES SMD 243K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.018DIA GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RCVR OPTICAL 125MBD SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4 GHZ datasheet.pdf