Luminus Devices Inc. CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3
CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3
Datasheet Download
CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3.pdf
Availability of CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3
QUANTITY
CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Current - Test360mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)9V
Lumens/Watt @ Current - Test114 lm/W
Current - Max750mA
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3
Related LinksCLM-6-50-80, CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CLM-6-50-80-9-AA00-F2-3
SWITCH LEVR SPDT 10A .187QC 250V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 880MA 560 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 68P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN O-RING FOR N TYPE CONNECTRS datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 30A 28VDC datasheet.pdf
PMODSMC STEPPER MOTOR DRIVER datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 40POS 1.00MM R/A datasheet.pdf