Luminus Devices Inc. CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5
CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5
Datasheet Download
CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5.pdf
Availability of CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5
QUANTITY
CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Current - Test360mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)9V
Lumens/Watt @ Current - Test114 lm/W
Current - Max750mA
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5
Related LinksCLM-6-50-80, CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5 Details Description
Related parts for CLM-6-50-80-9-AA00-F2-5
FIXED IND 68UH 700MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 150V 0605 datasheet.pdf
FLANGE ABS 4.3X2.1X0.1 GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 30 TYPEA 29POS datasheet.pdf
DATAMATE L-TEK POS DIL MALE datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf