Luminus Devices Inc. CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5
CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB SMD
Datasheet Download
CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5.pdf
Availability of CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5
QUANTITY
CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCLM-6
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test370 lm (Typ)
Current - Test180mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test114 lm/W
Current - Max360mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5
Related LinksCLM-6-65-80-, CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5 Details Description
Related parts for CLM-6-65-80-18-AA00-F2-5
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 0404 datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A3049S/X 12" datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1.25MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 56.9 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 42V 4.76A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 55MHZ 8SOIC datasheet.pdf