Phihong USA CLM10D-050(A)
CLM10D-050(A) picture photo
Mfg. Part Number
CLM10D-050(A)
Manufacturer
Product Category
Battery Chargers
Brief Description
ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
Datasheet Download
CLM10D-050(A).pdf
Availability of CLM10D-050(A)
QUANTITY
CLM10D-050(A) Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM10D-050(A)
Internal Part NumberEIS-CLM10D-050(A)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Battery Products
FamilyBattery Chargers
Series-
TypeCell phone
Battery Cell Size-
Number of Cells1
Voltage - Nominal5.15V
Charge Current - Max2A
Charge Time-
Voltage - Input10 ~ 30VDC
Power - Max10W
Size / Dimension-
Mounting TypeAuto Socket
Termination Style2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9mm Female
Operating Temperature-20°C ~ 60°C
ApprovalsCE, C-Tick, E-Mark, FCC
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM10D-050(A)
Related LinksCLM10D, CLM10D-050(A) Datasheet, Phihong USA Distributor
CLM10D-050(A) Details Description
Related parts for CLM10D-050(A)
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC GATE DRIVER VR11.1/AMD 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT WHIP MC CC 440MHZ datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 383MBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf