Crystek Corporation CLPFL-0100
CLPFL-0100 picture photo
Mfg. Part Number
CLPFL-0100
Manufacturer
Product Category
RF Filters
Brief Description
FILTER LOW PASS 100MHZ SMA
Datasheet Download
CLPFL-0100.pdf
Availability of CLPFL-0100
QUANTITY
CLPFL-0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLPFL-0100
Internal Part NumberEIS-CLPFL-0100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCLPFL Series Low Pass Filters
Standard Package1
Category Filters
FamilyRF Filters
Series-
PackagingBulk
Frequency100MHz
Bandwidth-
Filter TypeLow Pass
Ripple-
Insertion Loss-
Package / CaseInline, SMA Connection, F and M
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Height (Max)-
Size / Dimension0.435" Dia x 1.504" L (11.05mm x 38.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLPFL-0100
Related LinksCLPFL, CLPFL-0100 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CLPFL-0100 Details Description
Related parts for CLPFL-0100
RES SMD 45.3OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS .5MM VERT SMD datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf