Crystek Corporation CLPFL-0400
CLPFL-0400 picture photo
Mfg. Part Number
CLPFL-0400
Manufacturer
Product Category
RF Filters
Brief Description
FILTER LOW PASS 400MHZ SMA
Datasheet Download
CLPFL-0400.pdf
Availability of CLPFL-0400
QUANTITY
CLPFL-0400 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLPFL-0400
Internal Part NumberEIS-CLPFL-0400
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCLPFL Series Low Pass Filters
Standard Package1
Category Filters
FamilyRF Filters
Series-
PackagingBulk
Frequency400MHz
Bandwidth-
Filter TypeLow Pass
Ripple-
Insertion Loss-
Package / CaseInline, SMA Connection, F and M
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Height (Max)-
Size / Dimension0.435" Dia x 1.504" L (11.05mm x 38.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLPFL-0400
Related LinksCLPFL, CLPFL-0400 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CLPFL-0400 Details Description
Related parts for CLPFL-0400
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/4 CLEAR 50' datasheet.pdf
LED MIDGET FLAGE BASE WHT T1 3/4 datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf