Crystek Corporation CLPFL-1000
CLPFL-1000 picture photo
Mfg. Part Number
CLPFL-1000
Manufacturer
Product Category
RF Filters
Brief Description
LOW PASS FILTER 1.0 GHZ
Datasheet Download
CLPFL-1000.pdf
Availability of CLPFL-1000
QUANTITY
CLPFL-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLPFL-1000
Internal Part NumberEIS-CLPFL-1000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyRF Filters
Series-
PackagingBulk
Frequency1GHz
Bandwidth-
Filter TypeLow Pass
Ripple-
Insertion Loss-
Package / CaseInline, SMA Connection, F and M
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Height (Max)-
Size / Dimension0.435" Dia x 1.504" L (11.05mm x 38.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLPFL-1000
Related LinksCLPFL, CLPFL-1000 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
CLPFL-1000 Details Description
Related parts for CLPFL-1000
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BATTERY CABLE LUG (BCL-838-XWP) datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 10AWG GREEN 100' datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf