Sumida Corporation CLQ4D10NP-151NC
CLQ4D10NP-151NC picture photo
Mfg. Part Number
CLQ4D10NP-151NC
Brief Description
FIXED IND 150UH 160MA 3.95 OHM
Datasheet Download
CLQ4D10NP-151NC.pdf
Availability of CLQ4D10NP-151NC
QUANTITY
CLQ4D10NP-151NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLQ4D10NP-151NC
Internal Part NumberEIS-CLQ4D10NP-151NC
Material - Core-
Inductance150µH
Tolerance±30%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.95 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.213" L x 0.189" W (5.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLQ4D10NP-151NC
Related LinksCLQ4D10, CLQ4D10NP-151NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLQ4D10NP-151NC Details Description
Related parts for CLQ4D10NP-151NC
PHOTODIODE BLU 17.63MM SQ CERAM datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 12K OHM 0404 datasheet.pdf
IC COMBO CODEC/FILTER 16-SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPER 2.625V SOT23-6 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.41"L X 2.62"W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 3.5A 16.8 MOHM datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf