Sumida Corporation CLQ4D10NP-331NC
CLQ4D10NP-331NC picture photo
Mfg. Part Number
CLQ4D10NP-331NC
Brief Description
FIXED IND 330UH 100MA 9 OHM SMD
Datasheet Download
CLQ4D10NP-331NC.pdf
Availability of CLQ4D10NP-331NC
QUANTITY
CLQ4D10NP-331NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLQ4D10NP-331NC
Internal Part NumberEIS-CLQ4D10NP-331NC
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance±30%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)9 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.213" L x 0.189" W (5.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLQ4D10NP-331NC
Related LinksCLQ4D10, CLQ4D10NP-331NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLQ4D10NP-331NC Details Description
Related parts for CLQ4D10NP-331NC
CONN HEADER 24POS .156 R/A TIN datasheet.pdf