Sumida Corporation CLQ4D10NP-6R8NC
CLQ4D10NP-6R8NC picture photo
Mfg. Part Number
CLQ4D10NP-6R8NC
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 800MA 195 MOHM
Datasheet Download
CLQ4D10NP-6R8NC.pdf
Availability of CLQ4D10NP-6R8NC
QUANTITY
CLQ4D10NP-6R8NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLQ4D10NP-6R8NC
Internal Part NumberEIS-CLQ4D10NP-6R8NC
FamilyFixed Inductors
SeriesCLQ4D10
Material - Core-
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)195 mOhm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.213" L x 0.189" W (5.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLQ4D10NP-6R8NC
Related LinksCLQ4D10, CLQ4D10NP-6R8NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLQ4D10NP-6R8NC Details Description
Related parts for CLQ4D10NP-6R8NC
RES 953K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf