Sumida Corporation CLQ61NP-5R6NC
CLQ61NP-5R6NC picture photo
Mfg. Part Number
CLQ61NP-5R6NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 5.6UH 850MA 190 MOHM
Datasheet Download
CLQ61NP-5R6NC.pdf
Availability of CLQ61NP-5R6NC
QUANTITY
CLQ61NP-5R6NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLQ61NP-5R6NC
Internal Part NumberEIS-CLQ61NP-5R6NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCLQ61
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance5.6µH
Tolerance±30%
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test-
Mounting Type-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLQ61NP-5R6NC
Related LinksCLQ61N, CLQ61NP-5R6NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLQ61NP-5R6NC Details Description
Related parts for CLQ61NP-5R6NC
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8-SMD datasheet.pdf
CONN JACK 2.5MM STEREO DL CLOSED datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20TSSOP datasheet.pdf
TOOL TESTER GFI & CIRCUIT ASSY datasheet.pdf
RACK STEEL 21.7X23.6X20.3 BLK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 26A 8HSO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf