Everlight Electronics Co Ltd CLS15-22C/L213R/TR8
CLS15-22C/L213R/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
CLS15-22C/L213R/TR8
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photodiodes
Brief Description
COLOR SENSOR RED 550NM 4-SMD
Datasheet Download
CLS15-22C/L213R/TR8.pdf
Availability of CLS15-22C/L213R/TR8
QUANTITY
CLS15-22C/L213R/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLS15-22C/L213R/TR8
Internal Part NumberEIS-CLS15-22C/L213R/TR8
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photodiodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Wavelength620nm
Color - EnhancedRed
Spectral Range-
Diode Type-
Responsivity @ nm-
Response Time-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)35V
Current - Dark (Typ)2nA
Active Area1.8mm²
Viewing Angle-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLS15-22C/L213R/TR8
Related LinksCLS15-22C, CLS15-22C/L213R/TR8 Datasheet, Everlight Electronics Co Ltd Distributor
CLS15-22C/L213R/TR8 Details Description
Related parts for CLS15-22C/L213R/TR8
RES SMD 510 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW VMT3 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
PJ-PRO TNTK INK SET COLOR INK datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LED RGB 4SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf