Sumida Corporation CLS62NP-331MC
CLS62NP-331MC picture photo
Mfg. Part Number
CLS62NP-331MC
Brief Description
FIXED IND 330UH 128MA 4.35 OHM
Datasheet Download
CLS62NP-331MC.pdf
Availability of CLS62NP-331MC
QUANTITY
CLS62NP-331MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLS62NP-331MC
Internal Part NumberEIS-CLS62NP-331MC
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance-
Current Rating128mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.35 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLS62NP-331MC
Related LinksCLS62N, CLS62NP-331MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLS62NP-331MC Details Description
Related parts for CLS62NP-331MC
HEATSINK VERT W/TABS BLK TO-220 datasheet.pdf
HEX STANDOFF 8-32 NYLON 1-1/8" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 710KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
TAPE POLY FILM 2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 20pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf