Sumida Corporation CLS62NP-821MC
CLS62NP-821MC picture photo
Mfg. Part Number
CLS62NP-821MC
Brief Description
FIXED IND 820UH 80MA 9.68 OHM
Datasheet Download
CLS62NP-821MC.pdf
Availability of CLS62NP-821MC
QUANTITY
CLS62NP-821MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CLS62NP-821MC
Internal Part NumberEIS-CLS62NP-821MC
Material - Core-
Inductance820µH
Tolerance-
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)9.68 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLS62NP-821MC
Related LinksCLS62N, CLS62NP-821MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CLS62NP-821MC Details Description
Related parts for CLS62NP-821MC
RES SMD 261 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK HEADER STR datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 38.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 190MA 1.4 OHM datasheet.pdf