Panduit CLT188F-X4
CLT188F-X4 picture photo
Mfg. Part Number
CLT188F-X4
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
TUBING CORRUGATED SLIT 1.88"
Datasheet Download
CLT188F-X4.pdf
Availability of CLT188F-X4
QUANTITY
CLT188F-X4 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLT188F-X4
Internal Part NumberEIS-CLT188F-X4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesCLT
TypeSlit Wrap (Slit Harness)
Diameter2.169" (55.09mm)
Diameter - Maximum-
Length10.0' (3.05m)
MaterialPolyethylene
FeaturesCorrugated
ColorYellow
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLT188F-X4
Related LinksCLT18, CLT188F-X4 Datasheet, Panduit Distributor
CLT188F-X4 Details Description
Related parts for CLT188F-X4
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ADAPTER PUSH-ON/M-SWTCH ATTCHMNT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC REG BUCK 0.8V 3A SYNC 14TSSOP datasheet.pdf
PAC-S400-HE20 CBL ASSY datasheet.pdf
OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf