TE Connectivity AMP Connectors CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K
CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K picture photo
Mfg. Part Number
CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K
Manufacturer
Product Category
Heat Guns, Torches, Accessories
Brief Description
BELT HEATERS
Datasheet Download
CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K.pdf
Availability of CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K
QUANTITY
CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K Order Process
Ship out your order
Specifications of CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K
Internal Part NumberEIS-CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyHeat Guns, Torches, Accessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K
Related LinksCLTEQ-120-, CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K Details Description
Related parts for CLTEQ-120-0.5KW-5IN-K
CONN JACK STEREO 3.5MM VERTICAL datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
2U HEAVY DUTY VERT WALL BRACKET datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 12V 150W 12.5A datasheet.pdf
CONN HDR 14PIN GOLD RT ANG WW datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HAN 3A SFP FO CAB. ASSY-100M LC datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NPO 0603 datasheet.pdf