Taiyo Yuden CM01U900T
CM01U900T picture photo
Mfg. Part Number
CM01U900T
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 90 OHMS SMD
Datasheet Download
CM01U900T.pdf
Availability of CM01U900T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CM01U900T Order Process
Ship out your order
Specifications of CM01U900T
Internal Part NumberEIS-CM01U900T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCM01 Series 06/Mar/2012
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM01
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current400mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Impedance90 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM01U900T
Related LinksCM01, CM01U900T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
CM01U900T Details Description
Related parts for CM01U900T
IC SWIT PWM GREEN OVP HV TO220 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX HS 3-8 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
H48-2 SHEET 640X320X5MM W/ADH datasheet.pdf
RES 110 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MCBASIC-GIGABIT, TX/SX-MM850-SC datasheet.pdf
MCPC/PCI-GIGABIT, TX/SX-MM850-SC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS DR LOW P datasheet.pdf