API Delevan CM1011R-105
CM1011R-105 picture photo
Mfg. Part Number
CM1011R-105
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 1000 UH 25%
Datasheet Download
CM1011R-105.pdf
Availability of CM1011R-105
QUANTITY
CM1011R-105 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM1011R-105
Internal Part NumberEIS-CM1011R-105
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM1011R
Number of Lines2
Inductance1mH
Current5.7A
DC Resistance (DCR)18 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.098" L x 1.098" W (27.90mm x 27.90mm)
Height (Max)0.731" (18.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM1011R-105
Related LinksCM101, CM1011R-105 Datasheet, API Delevan Distributor
CM1011R-105 Details Description
Related parts for CM1011R-105
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 10POS datasheet.pdf
FUSE AUTO 20A 58VDC 10 PC datasheet.pdf
7+7 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf