API Delevan CM1011R-335
CM1011R-335 picture photo
Mfg. Part Number
CM1011R-335
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 3300 UH 25%
Datasheet Download
CM1011R-335.pdf
Availability of CM1011R-335
QUANTITY
CM1011R-335 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM1011R-335
Internal Part NumberEIS-CM1011R-335
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM1011R
Number of Lines2
Inductance3.3mH
Current2.2A
DC Resistance (DCR)125 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.098" L x 1.098" W (27.90mm x 27.90mm)
Height (Max)0.731" (18.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM1011R-335
Related LinksCM101, CM1011R-335 Datasheet, API Delevan Distributor
CM1011R-335 Details Description
Related parts for CM1011R-335
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 16DMP datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 2A TO-225 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 7.5 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
SGE-245-4-2130 02000M SFTY EDGE datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf