Panasonic Electric Works CM1AF-R-24V
CM1AF-R-24V picture photo
Mfg. Part Number
CM1AF-R-24V
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
CM RELAY 1 FORM A 24V
Datasheet Download
CM1AF-R-24V.pdf
Availability of CM1AF-R-24V
QUANTITY
CM1AF-R-24V Order Process
Ship out your order
Specifications of CM1AF-R-24V
Internal Part NumberEIS-CM1AF-R-24V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsGeneral Appl Guidelines
How to Read Date Codes
PCN Obsolescence/ EOLCM Relay (PCB) May/2010
CA,CM,CB,CV Relays Apr/2012
Standard Package50
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM1AF-R-24V
Related LinksCM1AF, CM1AF-R-24V Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
CM1AF-R-24V Details Description
Related parts for CM1AF-R-24V
CAP FILM 0.15UF 5% 16VDC 1913 datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear Analog, PWM Dimming 40mA Backlight 8-MLP (2x2) datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS W/BASE 8SOP datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
EXT CABLE 20M HIGH FUNCTION TYPE datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC 3.6864 MHZ 5.0V SMD datasheet.pdf