Citizen Finedevice CM250S-76.800KAZF-UT
CM250S-76.800KAZF-UT picture photo
Mfg. Part Number
CM250S-76.800KAZF-UT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 76.8000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
CM250S-76.800KAZF-UT.pdf
Availability of CM250S-76.800KAZF-UT
QUANTITY
CM250S-76.800KAZF-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM250S-76.800KAZF-UT
Internal Part NumberEIS-CM250S-76.800KAZF-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCM250S
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency76.8kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.311" L x 0.146" W (7.90mm x 3.70mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM250S-76.800KAZF-UT
Related LinksCM250S-76., CM250S-76.800KAZF-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM250S-76.800KAZF-UT Details Description
Related parts for CM250S-76.800KAZF-UT
POT 200 OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 90MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 19.56MM datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
15",INDOOR,24V datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
DC/DC CONV 6W SIP DUAL OUT datasheet.pdf