Citizen Finedevice CM250S100.000KAZFT
CM250S100.000KAZFT picture photo
Mfg. Part Number
CM250S100.000KAZFT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 100.0000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet Download
CM250S100.000KAZFT.pdf
Availability of CM250S100.000KAZFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CM250S100.000KAZFT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM250S100.000KAZFT
Internal Part NumberEIS-CM250S100.000KAZFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCM250S
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency100kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension0.311" L x 0.146" W (7.90mm x 3.70mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM250S100.000KAZFT
Related LinksCM250S100, CM250S100.000KAZFT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM250S100.000KAZFT Details Description
Related parts for CM250S100.000KAZFT
LED GREEN/ORG CLEAR 4SMD GW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CUSTOM RESISTOR BLANK 2512 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V TO3PW datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 625MA 15W datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf