Citizen Finedevice CM309E14318180ABJT
CM309E14318180ABJT picture photo
Mfg. Part Number
CM309E14318180ABJT
Brief Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
Datasheet Download
CM309E14318180ABJT.pdf
Availability of CM309E14318180ABJT
QUANTITY
CM309E14318180ABJT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM309E14318180ABJT
Internal Part NumberEIS-CM309E14318180ABJT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCM309E
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM309E14318180ABJT
Related LinksCM309E143, CM309E14318180ABJT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM309E14318180ABJT Details Description
Related parts for CM309E14318180ABJT
IC PROCESSOR FRONT END LP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D4F-402-5D datasheet.pdf
METAL SIGNAL HDR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SCKT datasheet.pdf