Citizen Finedevice CM309E19660800ABJT
CM309E19660800ABJT picture photo
Mfg. Part Number
CM309E19660800ABJT
Brief Description
CRYSTAL 19.6608MHZ 18PF SMD
Datasheet Download
CM309E19660800ABJT.pdf
Availability of CM309E19660800ABJT
QUANTITY
CM309E19660800ABJT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM309E19660800ABJT
Internal Part NumberEIS-CM309E19660800ABJT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCM309E
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM309E19660800ABJT
Related LinksCM309E196, CM309E19660800ABJT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM309E19660800ABJT Details Description
Related parts for CM309E19660800ABJT
MOSFET N-CH 800V 2A TO-220AB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 12A DO203AA datasheet.pdf
IC SOURCE DRVR 20BIT SER 28PLCC datasheet.pdf
VARISTOR 675V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 65MSPS 68-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
RES 243 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf