Citizen Finedevice CM309S8.192MABJT
CM309S8.192MABJT picture photo
Mfg. Part Number
CM309S8.192MABJT
Brief Description
Crystal 8.1920MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet Download
CM309S8.192MABJT.pdf
Availability of CM309S8.192MABJT
QUANTITY
CM309S8.192MABJT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM309S8.192MABJT
Internal Part NumberEIS-CM309S8.192MABJT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCM309S Series Aug/2014
CM309S Series Revision Aug/2014
TypeMHz Crystal
Frequency8.192MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm)
Height0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM309S8.192MABJT
Related LinksCM309S8., CM309S8.192MABJT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM309S8.192MABJT Details Description
Related parts for CM309S8.192MABJT
RES SMD 59K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 960W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 17POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMB datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 250MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf