Citizen Finedevice CM315DL32768DZFT
CM315DL32768DZFT picture photo
Mfg. Part Number
CM315DL32768DZFT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Datasheet Download
CM315DL32768DZFT.pdf
Availability of CM315DL32768DZFT
QUANTITY
CM315DL32768DZFT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM315DL32768DZFT
Internal Part NumberEIS-CM315DL32768DZFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCM315DL
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM315DL32768DZFT
Related LinksCM315DL3, CM315DL32768DZFT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM315DL32768DZFT Details Description
Related parts for CM315DL32768DZFT
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN D-SUB HOUSING RECEPT 37POS datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 2.50V SC70-3 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
RES 255 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 845 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CORD 250V 16AWG 3ELEM BK 25PC datasheet.pdf
GN SERIES 12" TFT USB E-LAN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 710MA 460 MOHM datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 22 AWG LEAD datasheet.pdf