Bourns Inc. CM322522-470JL
CM322522-470JL picture photo
Mfg. Part Number
CM322522-470JL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 75MA 7 OHM SMD
Datasheet Download
CM322522-470JL.pdf
Availability of CM322522-470JL
QUANTITY
CM322522-470JL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM322522-470JL
Internal Part NumberEIS-CM322522-470JL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCM322522 Series Material Declaration
PCN Design/SpecificationCM322522 Series Apr/2014
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCM322522
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating75mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM322522-470JL
Related LinksCM32252, CM322522-470JL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM322522-470JL Details Description
Related parts for CM322522-470JL
FIXED IND 3.3UH 5A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
10+10 WAY ES/BORE F CRIMP HEX/ datasheet.pdf
TL4019-3, 110VAC, PTR, 2NC+1NO+1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 65POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf