Bourns Inc. CM322522-4R7JL
CM322522-4R7JL picture photo
Mfg. Part Number
CM322522-4R7JL
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 165MA 1.5 OHM
Datasheet Download
CM322522-4R7JL.pdf
Availability of CM322522-4R7JL
QUANTITY
CM322522-4R7JL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM322522-4R7JL
Internal Part NumberEIS-CM322522-4R7JL
PCN Design/SpecificationCM322522 Series Apr/2014
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±5%
Current Rating165mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant55MHz
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM322522-4R7JL
Related LinksCM32252, CM322522-4R7JL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM322522-4R7JL Details Description
Related parts for CM322522-4R7JL
IC REG ISO FIX/ADJ 33MA DL 7SOP datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOTOR TIMER ELECTRIC RESET 120V datasheet.pdf
ZIGBEE EVAL BOARD ROUTER-RS232, datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf