Bourns Inc. CM322522-820KL
CM322522-820KL picture photo
Mfg. Part Number
CM322522-820KL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 82UH 60MA 10 OHM SMD
Datasheet Download
CM322522-820KL.pdf
Availability of CM322522-820KL
QUANTITY
CM322522-820KL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM322522-820KL
Internal Part NumberEIS-CM322522-820KL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCM322522 Series Material Declaration
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCM322522
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±10%
Current Rating60mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)10 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM322522-820KL
Related LinksCM32252, CM322522-820KL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM322522-820KL Details Description
Related parts for CM322522-820KL
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
FUSE MIDGET IND T/D 2.5A 125V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 2POS datasheet.pdf
TAPE COPPER FOIL 38.1MM 5/PK datasheet.pdf