Bourns Inc. CM322522-R68ML
CM322522-R68ML picture photo
Mfg. Part Number
CM322522-R68ML
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680NH 260MA 550 MOHM
Datasheet Download
CM322522-R68ML.pdf
Availability of CM322522-R68ML
QUANTITY
CM322522-R68ML Order Process
Ship out your order
Specifications of CM322522-R68ML
Internal Part NumberEIS-CM322522-R68ML
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCM322522 Series Material Declaration
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCM322522
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance680nH
Tolerance±20%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant135MHz
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM322522-R68ML
Related LinksCM32252, CM322522-R68ML Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM322522-R68ML Details Description
Related parts for CM322522-R68ML
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 48V datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 14A 8.7 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 22 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
MED FILTER 10A 115/250VAC datasheet.pdf