Powerex Inc. CM400HA-34H
CM400HA-34H picture photo
Mfg. Part Number
CM400HA-34H
Brief Description
IGBT MOD SGL 1700V 400A H SER
Datasheet Download
CM400HA-34H.pdf
Availability of CM400HA-34H
QUANTITY
CM400HA-34H Order Process
Ship out your order
Specifications of CM400HA-34H
Internal Part NumberEIS-CM400HA-34H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
IGBT Type-
ConfigurationSingle
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)1700V
Current - Collector (Ic) (Max)400A
Power - Max4100W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic3.7V @ 15V, 400A
Current - Collector Cutoff (Max)4mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce85nF @ 10V
InputStandard
NTC ThermistorNo
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM400HA-34H
Related LinksCM400, CM400HA-34H Datasheet, Powerex Inc. Distributor
CM400HA-34H Details Description
Related parts for CM400HA-34H
IC DGTL POT 10K 2CH 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FUSE INDUST 1A 500V CLASS GG datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1A (Switch) 28-QFN (4x5) datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 237MA 671 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf