Bourns Inc. CM453232-120JL
CM453232-120JL picture photo
Mfg. Part Number
CM453232-120JL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12UH 225MA 2 OHM SMD
Datasheet Download
CM453232-120JL.pdf
Availability of CM453232-120JL
QUANTITY
CM453232-120JL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM453232-120JL
Internal Part NumberEIS-CM453232-120JL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCM453232 Series Material Declaration
PCN Assembly/OriginMagnetic products Oct/2013
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCM453232
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating225mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant18MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM453232-120JL
Related LinksCM45323, CM453232-120JL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM453232-120JL Details Description
Related parts for CM453232-120JL
ADM64S/AE64G/ADM64S datasheet.pdf
LED DISP 7SEG .50" 565NM GRN CA datasheet.pdf
CONN DUST COVER 2POS MTA-156 datasheet.pdf
FIXED IND 40NH 300MA SMD datasheet.pdf
IC PCMCIA/CARDBUS DUAL 24-SSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 500MA DO204 datasheet.pdf
QUAD-BAND EDGE datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
IC OVERVOLTAGE PROT TSOT23-8 datasheet.pdf
SWITCH 5A HINGE SPST-NC TAB datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V Z5U RADIAL datasheet.pdf
BRIDGE RECT 1.5A 50V datasheet.pdf