Bourns Inc. CM453232-2R7JL
CM453232-2R7JL picture photo
Mfg. Part Number
CM453232-2R7JL
Brief Description
FIXED IND 2.7UH 370MA 750 MOHM
Datasheet Download
CM453232-2R7JL.pdf
Availability of CM453232-2R7JL
QUANTITY
CM453232-2R7JL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM453232-2R7JL
Internal Part NumberEIS-CM453232-2R7JL
Material - CoreFerrite
Inductance2.7µH
Tolerance±5%
Current Rating370mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)750 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM453232-2R7JL
Related LinksCM45323, CM453232-2R7JL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM453232-2R7JL Details Description
Related parts for CM453232-2R7JL
IC AUDIO PROCESSOR PROGR 44SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RECT 2 PC COVER FOR PADDLE SWES datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE -0.1 - 1MPA datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/5W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.74 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf