Bourns Inc. CM453232-391JL
CM453232-391JL picture photo
Mfg. Part Number
CM453232-391JL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390UH 80MA 18 OHM SMD
Datasheet Download
CM453232-391JL.pdf
Availability of CM453232-391JL
QUANTITY
CM453232-391JL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM453232-391JL
Internal Part NumberEIS-CM453232-391JL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCM453232 Series Material Declaration
PCN Assembly/OriginMagnetic products Oct/2013
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCM453232
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±5%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)18 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM453232-391JL
Related LinksCM45323, CM453232-391JL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM453232-391JL Details Description
Related parts for CM453232-391JL
FIXED IND 390NH 1.915A 100 MOHM datasheet.pdf
DEV PGM ADPTR FOR 36-PIN 0.8MM S datasheet.pdf
FIXED IND 2.3NH 300MA SMD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
IC DAC 14BIT QUAD-CH 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 430UH 92MA 9.5 OHM TH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 500W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 11CIRC .437 datasheet.pdf
70UF 40V 9.53X28.58 AXI datasheet.pdf