Laird Technologies - Signal Integrity Products CM4732V301R-00
CM4732V301R-00 picture photo
Mfg. Part Number
CM4732V301R-00
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE ARRAY COM MODE 300 OHMS
Datasheet Download
CM4732V301R-00.pdf
Availability of CM4732V301R-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CM4732V301R-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM4732V301R-00
Internal Part NumberEIS-CM4732V301R-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package150
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower or Data Line
Number of Lines6
Inductance-
Current8A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Impedance300 Ohm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.470" L x 0.320" W (11.94mm x 8.13mm)
Height (Max)0.580" (14.73mm)
Package / CaseVertical, 12 Flat Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM4732V301R-00
CM4732V301R-00 Details Description
Related parts for CM4732V301R-00
FUSE GLASS 5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 4V 30MA SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS TIN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
ANTENNA HAVOK LOW PROFILE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 14SOIC datasheet.pdf