Laird Technologies - Signal Integrity Products CM4732V301R-00
CM4732V301R-00 picture photo
Mfg. Part Number
CM4732V301R-00
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE ARRAY COM MODE 300 OHMS
Datasheet Download
CM4732V301R-00.pdf
Availability of CM4732V301R-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CM4732V301R-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM4732V301R-00
Internal Part NumberEIS-CM4732V301R-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package150
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower or Data Line
Number of Lines6
Inductance-
Current8A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Impedance300 Ohm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.470" L x 0.320" W (11.94mm x 8.13mm)
Height (Max)0.580" (14.73mm)
Package / CaseVertical, 12 Flat Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM4732V301R-00
CM4732V301R-00 Details Description
Related parts for CM4732V301R-00
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 4A DUAL 8UMAX datasheet.pdf