API Delevan CM6350R-155
CM6350R-155 picture photo
Mfg. Part Number
CM6350R-155
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COM MODE FERR 1500.0UH SMD
Datasheet Download
CM6350R-155.pdf
Availability of CM6350R-155
QUANTITY
CM6350R-155 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM6350R-155
Internal Part NumberEIS-CM6350R-155
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM6350R
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1.5mH
Current750mA
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Height (Max)0.210" (5.33mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM6350R-155
Related LinksCM635, CM6350R-155 Datasheet, API Delevan Distributor
CM6350R-155 Details Description
Related parts for CM6350R-155
IC REG LDO 10V 1A SOT223 datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 1" H2O 4SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMA datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf