API Delevan CM7560-107
CM7560-107 picture photo
Mfg. Part Number
CM7560-107
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 100000UH
Datasheet Download
CM7560-107.pdf
Availability of CM7560-107
QUANTITY
CM7560-107 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM7560-107
Internal Part NumberEIS-CM7560-107
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM7560
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance100mH
Current270mA
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.071" L x 0.858" W (27.20mm x 21.80mm)
Height (Max)0.861" (21.86mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM7560-107
Related LinksCM756, CM7560-107 Datasheet, API Delevan Distributor
CM7560-107 Details Description
Related parts for CM7560-107
RES 6.19M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC I/O PORT 12BIT ANLG 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 320MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLSTOP ROLLER datasheet.pdf
MOSFET N CH 620V 3.8A I2PAKFP datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf