API Delevan CM7560-684
CM7560-684 picture photo
Mfg. Part Number
CM7560-684
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 680UH
Datasheet Download
CM7560-684.pdf
Availability of CM7560-684
QUANTITY
CM7560-684 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM7560-684
Internal Part NumberEIS-CM7560-684
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM7560
Number of Lines2
Inductance680µH
Current3.5A
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.071" L x 0.858" W (27.20mm x 21.80mm)
Height (Max)0.861" (21.86mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM7560-684
Related LinksCM756, CM7560-684 Datasheet, API Delevan Distributor
CM7560-684 Details Description
Related parts for CM7560-684
BATTERY NICAD A 1400MAH S TYPE datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.6A SYNC 10MLF datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 6.8K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL59532 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 1.5K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN RING TERM #5 UN-INSUL datasheet.pdf
FERRITE CORE ELP 7.4UH N87 datasheet.pdf
DIP CABLE 18POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf