API Delevan CM7560R-185
CM7560R-185 picture photo
Mfg. Part Number
CM7560R-185
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 1800 UH 25%
Datasheet Download
CM7560R-185.pdf
Availability of CM7560R-185
QUANTITY
CM7560R-185 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM7560R-185
Internal Part NumberEIS-CM7560R-185
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM7560R
Number of Lines2
Inductance1.8mH
Current1.7A
DC Resistance (DCR)125 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.071" L x 0.858" W (27.20mm x 21.80mm)
Height (Max)0.861" (21.86mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM7560R-185
Related LinksCM756, CM7560R-185 Datasheet, API Delevan Distributor
CM7560R-185 Details Description
Related parts for CM7560R-185
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8WSON datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 36POS VERT TIN 2.54MM datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CARD GUIDE PRESS 6.5X0.078" BLK datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
02P MTA100 CONN ASSY RED 22AWG datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf