API Delevan CM7560R-825
CM7560R-825 picture photo
Mfg. Part Number
CM7560R-825
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 8200 UH 25%
Datasheet Download
CM7560R-825.pdf
Availability of CM7560R-825
QUANTITY
CM7560R-825 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM7560R-825
Internal Part NumberEIS-CM7560R-825
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM7560R
Number of Lines2
Inductance8.2mH
Current880mA
DC Resistance (DCR)750 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.071" L x 0.858" W (27.20mm x 21.80mm)
Height (Max)0.861" (21.86mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM7560R-825
Related LinksCM756, CM7560R-825 Datasheet, API Delevan Distributor
CM7560R-825 Details Description
Related parts for CM7560R-825
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 200MW SOT323 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 8MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TAPE ADH TRANS WHT 1/2" X 36 YD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf